Lyžování Švýcarsko

Lyžařská střediska ve Švýcarsku

Lyžování ve Švýcarsku obvykle začíná přelomem listopadu a prosince a končí Velikonocemi. Jedná se o lyžařský ráj, kde si zdejší sjezdovky každoročně získávají nové příznivce z celého světa. Lyžařských středisek je zde sice méně než v okolních destinacích, ale svoji kvalitou jim mohou bez problému konkurovat.

Využít zde můžete perfektní servis, doprovodné zábavní a wellness programy, ale i bohaté kulinářské zážitky a kulturní zázemí. Nejoblíbenějšími středisky jsou Hasliberg, Meiringen, St. Moritz a Nendaz. Švýcarsko má výraznou výhodu ve vyšší nadmořské výšce, a proto si zde můžete užít i letního lyžování. Středisko Saas Fee zavírá pouze na pár týdnů v roce a Zermatt funguje 365 dní v roce.

Většina středisek je běžně dostupná dopravními prostředky, ale do výše zmíněných Saas Fee a Zermatu je vjezd automobilů přísně zakázán. Švýcarsko je oblíbené i díky své unikátní bezcelní zóně, která se v Evropské unii již nevyskytuje. Nakoupit zde tak můžete při vjezdu či výjezdu lihoviny, cigarety či čokoládu za lepší ceny.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake