Lyžování Švýcarsko

Lyžařská střediska ve Švýcarsku

Lyžování ve Švýcarsku obvykle začíná přelomem listopadu a prosince a končí Velikonocemi. Jedná se o lyžařský ráj, kde si zdejší sjezdovky každoročně získávají nové příznivce z celého světa. Lyžařských středisek je zde sice méně než v okolních destinacích, ale svoji kvalitou jim mohou bez problému konkurovat.

Využít zde můžete perfektní servis, doprovodné zábavní a wellness programy, ale i bohaté kulinářské zážitky a kulturní zázemí. Nejoblíbenějšími středisky jsou Hasliberg, Meiringen, St. Moritz a Nendaz. Švýcarsko má výraznou výhodu ve vyšší nadmořské výšce, a proto si zde můžete užít i letního lyžování. Středisko Saas Fee zavírá pouze na pár týdnů v roce a Zermatt funguje 365 dní v roce.

Většina středisek je běžně dostupná dopravními prostředky, ale do výše zmíněných Saas Fee a Zermatu je vjezd automobilů přísně zakázán. Švýcarsko je oblíbené i díky své unikátní bezcelní zóně, která se v Evropské unii již nevyskytuje. Nakoupit zde tak můžete při vjezdu či výjezdu lihoviny, cigarety či čokoládu za lepší ceny.


Reklamní doporučení
Sněhové řetězy pro bezpečnou jízdu!
Kvalitní sněhové řetězy Pewag zakoupíte nejvýhodněji na Pneumatiky.cz. Bohatý sortiment pro osobní i užitkové vozy a doručení od 24h.

Zima bývá poslední roky mírná. A to víc je potřeba si ji užít na plno. Vyberte si sjezdové lyže na HappySport.cz a dejte sjezdovkám na frak!
Reklama
Kurz instruktora lyžování

Kurz pro budoucí instruktory lyžování


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake