Lyžování Francie

Lyžařská střediska ve Francii

Francouzské Alpy nabízí celkem asi 400 plně vybavených středisek, kde lze strávit zimní dovolenou. Díky své vyšší nadmořské výšce (až 3 300 m) jsou v provozu prakticky skoro celý rok. Lyžovat zde můžete od brzkého podzimu až do pozdního jara.

Střediska Les 2 Alpes a TIgnes nabízí lyžování dokonce po celý rok díky svým ledovcům. Pokud se rozhodnete jet lyžovat do Francie, tak máte i možnost i nechat rozšířit skipas i na více oblastí a zajistit si tak doslova nekonečné možnosti lyžování či snowboardingu. Lyžařská střediska ve Francii jsou poměrně různorodá. Využít můžete jak starobylých tradičních vesniček s historickými centry, ale i mnoha moderních středisek s velkokapacitními možnostmi ubytování. Svahy i terény lze zařadit mezi špičky jak v evropském, tak i v celosvětovém měřítku.

Na své si zde přijdou všichni lyžaři i snowboardisté. Velmi oblíbená je Francie i díky umístění středisek, kdy stačí u ubytování naskočit na lyže a opět sem můžete přijet na lyžích. Kromě zajímavých a oblíbených svahů jsou zde k dispozici mnohé další aktivity, které vám umožní zajímavé zážitky z vaší zimní dovolené ve Francii. Velmi oblíbená je i francouzská gastronomie.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake