Lyžování Finsko

Lyžařská střediska ve Finsku

Finsko je známé především svým klidem a nádhernou přírodou. Mnohdy se mu přezdívá i „země tisíce jezer“. Lyžařská střediska zde fungují od listopadu do dubna či května a jsou oblíbená všemi milovníky zimních sportů.

Mezi největší a také nejznámější zdejší lyžařská střediska patří Levi, Ruka a Ylläs. V široké a pestré nabídce sjezdovek, běžeckých tratí a funparků si každý přijde na své. Lyžařská střediska se nacházejí i ve známé severní části Finska – v Laponsku. Většina Laponska se nachází za polárním kruhem. Zajímavá je zde různá délka denního světla, která s postupujícím jarem rapidně přibývá. Březen či duben díky tomu umožňují až 16 hodinové zimní radovánky. Finské hory nejsou vysoké, ale díky své poloze zajišťují dostatečné sněhové podmínky během zimní sezóny. Lyžování je vhodné zakončit jak jinak, než odpočinkem v tradiční finské sauně.


Reklamní doporučení
Sněhové řetězy pro bezpečnou jízdu!
Kvalitní sněhové řetězy Pewag zakoupíte nejvýhodněji na Pneumatiky.cz. Bohatý sortiment pro osobní i užitkové vozy a doručení od 24h.

Zima bývá poslední roky mírná. A to víc je potřeba si ji užít na plno. Vyberte si sjezdové lyže na HappySport.cz a dejte sjezdovkám na frak!
Reklama
Kurz instruktora lyžování

Kurz pro budoucí instruktory lyžování


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake