Lyžování Rakousko

Lyžařská střediska v Rakousku

Rakousko je doslova mekkou lyžařů. Nachází se zde přibližně 6 500 km sjezdovek a na své si zde přijde každý. Sjezdovky jsou umístěny od 550 do 3 450 m.n.m. Rakousko se nachází nejblíže k našim hranicím, takže v rámci dostupnosti je nejlepší. Sice je trošku dražší než jiné zimní destinace, ale za tyto ceny zde dostanete velmi dobrý poměr kvalita ku ceně. Naleznete zde mnohá zajímavá střediska, kde se konají i závody v rámci světového poháru.

Mezi nejznámější a nejvyužívanější určitě patří Saalbach-Hinterglemm, Kaprun, Kitzbühel-Kirchberg, Nassfeld, Ischgl,Montafon či Wilder Kaiser, Téměř každé středisko nabízí parky pro snowboardisty a naleznete zde i freeridy. Lyžařské školy nabízí velmi vysokou úroveň, využití pro běžky je spíše v údolích. Ani na jaře či v létě nemusíte zoufat, protože ledovce a střediska nad 3 000 m.n.m. nabízí lyžování i v létě a navíc za příznivé ceny. Letní lyžování nabízí hned 5 alpských ledovů – Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux, přičemž Hintertux zajišťuje lyžování doslova po cely rok.

 


Reklamní doporučení
Sněhové řetězy pro bezpečnou jízdu!
Kvalitní sněhové řetězy Pewag zakoupíte nejvýhodněji na Pneumatiky.cz. Bohatý sortiment pro osobní i užitkové vozy a doručení od 24h.

Zima bývá poslední roky mírná. A to víc je potřeba si ji užít na plno. Vyberte si sjezdové lyže na HappySport.cz a dejte sjezdovkám na frak!
Reklama
Kurz instruktora lyžování

Kurz pro budoucí instruktory lyžování


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake