Lyžování Slovinsko

Lyžařská střediska ve Slovinsku

Slovinsko je sice méně známým lyžařským střediskem, ale nabízí zajímavé klimatické i cenové podmínky. Množství vzorně upravených skicenter s vleky vás zajisté překvapí. Nejznámějším střediskem je Kranjská Gora, kde se každoročně pořádá Světový pohár mužů ve slalomu i v obřím slalomu.

Světový pohár žen v těchto disciplínách pak hostí Maribor Pohorje, kde je nejznámějším závodem Golden Fox (neboli Zlatá liška). Nejvýše položené středisko se nachází na hoře Kanin, kde sníh obvykle vydrží až do jara. Nejmodernější zdejší středisko je pak Cerkno Ski Centrum. Zdejší náhorní plošina Bloke je pak uznávaná jako kolébka původní formy lyžování a jedná se o jedno z nejstarších středisek tohoto typu v Evropě. Lyžařská střediska ve Slovinsku nabízí kromě upravovaných sjezdových tratí i tratě pro snowboarding, sáňkování i běžecké tratě.


Reklamní doporučení
Sněhové řetězy pro bezpečnou jízdu!
Kvalitní sněhové řetězy Pewag zakoupíte nejvýhodněji na Pneumatiky.cz. Bohatý sortiment pro osobní i užitkové vozy a doručení od 24h.

Zima bývá poslední roky mírná. A to víc je potřeba si ji užít na plno. Vyberte si sjezdové lyže na HappySport.cz a dejte sjezdovkám na frak!
Reklama
Kurz instruktora lyžování

Kurz pro budoucí instruktory lyžování


snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake