Výbava na lyže

Jak vybrat kvalitní lyžařské oblečení

Lyžování je sport a také při něm platí, že se občas zapotíme. Pokud se zapotíme, tak chceme, aby naše tělo bylo v suchu a zbytečně neprochladlo. K tomu vám pomůže i vhodně zvolené lyžařské oblečení. Lyžařské oblečení lze rozdělit do vnitřní a vnější vrstvy. Další informace »

Jak vybrat chránič páteře

Ochranných pomůcek na lyže či snowboard není nikdy dost. Nikdy nevíte, kde špatně zatočíte nebo kdo do vás narazí. Mezi hlavní ochranné pomůcky bezesporu patří helma, která ochrání vaši hlavu před pádem na sjezdovce nebo nárazem například do stromu. Ale jsou i další způsoby, jak ochránit své tělo. Další informace »

Jak vybrat chrániče na lyže

Ne každý jezdí absolutně bezpečně a také se vám jednoduše může stát, že do vás někdo bezohledně narazí. Pořiďte si proto chrániče na lyže, které vám umožní ochránit vaše tělo před nechtěným pádem nebo nárazem. Další informace »

Jak vybrat lyžařské vaky

Ne každý je používá, ale lyžařské vaky se hodí pro jakoukoli cestu s lyžemi. Ochrání vaše lyže před zbytečným poškrábáním či zničením a zároveň se jedná o dobrý transportní prostředek, kam pohodlně dáte dle zvoleného vaku určitý počet lyží. Další informace »

Jak vybrat lyžařskou helmu

Hlavně v poslední době je brán zřetel na bezpečnost při lyžování. K tomu vám pomůže i správná lyžařská helma. Lyžařská helma vám pomůže uchránit se různým pádům, kdy se můžete uhodit do hlavy. Další informace »

Jak vybrat lyžařské brýle

Lyžařské brýle jsou volitelným doplňkem. Někteří je uvítají, jiní je zase zatracují. Každopádně jsou vhodné pro ty, kterým třeba vadí nával větru do obličeje a mohou jim tak slzet oči. Jejich použití je vhodné i v případě sněžení, kdy se vám takto nedostanou vločky do očí. Další informace »

Jak vybrat lyžařské hůlky

Zvolit správné lyžařské hůlky je důležité. Jiná délka lyžařských hůlek se volí pro sjezdové lyže a jiná naopak pro běžky. Další informace »

Jak vybrat lyžařské vázání

Vybrat si vhodné vázání nemusí být jednoduché. Vázání je třeba volit podle druhu lyží, ale i podle schopností lyžaře. Jedná se o zařízení, které vlastně upíná nohu lyžaře k lyži. Jiné vázání volíme v případě sjezdových lyží a jiné zase pro běžky. Další informace »

Jak vybrat běžky

Běžky jsou stále velmi populární. Prakticky jediným nákladem je jejich zakoupení a pak si můžete kdykoliv, kamkoliv zajet. Běžkaři jezdí v okolí měst, po polích nebo také v zimě po dostihových závodištích, které umožní hlavně lidem z měst si zaběžkovat. Další informace »

Jak vybrat lyžařské boty

Vybrat správnou lyžařskou obuv není jednoduché. Sjezdové boty je potřeba vybírat s rozvahou. Jsou tvořeny pevným skeletem a měkkou botou, která je umístěna vevnitř. Další informace »

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake