Lyžařské tipy

Běžecký skiareál – Bílé Karpaty

Jezdíte rádi na běžky a hledáte nové lokality? Vyzkoušejte zbrusu nový běžecký skiareál Bílých Karpat. Tento areál zahájil svoji činnost v lednu roku 2012. Připraveny jsou zde pro Vás perfektně upravené běžecké stopy, zajímavá nabídka tras a zároveň hezké přírodní okolí podtržené nekomerčním zázemím. Další informace »

Italské lyžařské středisko Livigno

Oblíbené italské lyžařské středisko Livigno je jedním z nejlepších v celé Evropě a nachází se v italských Dolomitech. Samotné městečko Livigno leží v nadmořské výšce 1800 m. n. m. a je dlouhé cca 7 kilometrů. Livigno leží v bezcelní zóně Evropské Unie, což je velmi příjemným lákadlem nejen pro turisty. Po obou stranách údolí se nachází dvě lyžařská centra Carosello 3000 a Mottolino. Další informace »

Alpské středisko Verbier

Verbier je opravdový skvost mezi alpskými středisky, řadí se mezi jedno z nejmodernějších a zároveň nejsportovnějších středisek současnosti. Toto švýcarské středisko je vyhlášeným rájem celebrit, ale jezdí jsem i obyčejní lidé. Další informace »

Bootfitting – Lyžování bez bolesti nohou

Velké množství lidí často chybuje při nákupu lyžařských bot, buď se vyberou špatnou velikost nebo si pořídí nevhodné boty, které jim při lyžování nevyhovují.  Přitom správný výběr lyžáků a také jejich následná úprava je jedním z předpokladů pohodlného a zdravého lyžování. Odpovědí může být boot fitting. Další informace »

Nejlepší černé sjezdovky v Evropě

Máte rádi adrenalin a patříte mezi vášnivé lyžaře, kteří milují černé sjezdovky? Navštivte s námi deset legendárních i méně známých lyžařských tratí, které Vás okouzlí. Nejproslulejší „černé sjezdovky“ nalezneme v Severní Americe, ale i v Evropě a dokonce i Česká republika nabízí svahy, které uspokojí vaše nároky. Další informace »

Tipy na nejlepší alpské lyžování – díl 2

Další díl našeho článku vás seznámí s dalšími alpskými lyžovačkami, které nejsou úplně profláknuté a přitom nabízí luxusní možnost lyžování za často velmi příznivé ceny.

Další informace »

Tipy na nejlepší alpské lyžování – díl 1

Ideální sněhové podmínky, žádné zdlouhavé čekání na vleky a příjemné lyžování, to vše a ještě mnohem více naleznete v menších, ale přesto známých střediskách, které se doposud na mapách českých lyžařů nedostaly. Další informace »

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake