Lyžování Německo

Lyžařská střediska v Německu

Německo je vyhledávaným cílem nejen českých lyžařů. Patří mezi pět alpských států, i když Alpy sem zasahují pouze malou částí. Sjezdovky jsou zde stejně v jako ostatních alpských střediscích dlouhé a upravované. Lanovky i služby jsou zde na vysoké úrovni.

Mezi nejvyhledávanější zdejší střediska patří Garmish-Partenkichen (neboli Ga-Pa), Zugspitze (nejvyšší hora Německa a ledovec) a Oberstdorf. Garmisch-Partenkirchen je lázeňské město v Bavorských Alpách a také největší zimní středisko v Německu. Pořádala se zde v roce 1936 zimní olympiáda a lyžařům nabízí víc než jen lyžování. Zajímavá je i blízkost, protože se nachází cca 500 km od Prahy. Blízké lyžování nabízí i středisko Velký Javor, které se nachází blízko hranic s Železnou Rudou. Středisko je i tradičním pořadatelem světového poháru.

Německo má podobné klimatické podmínky jako Rakousko. Avšak díky nižší nadmořské výšce je zde mírnější průběh zimy. Ubytovací kapacity jsou obdobné jako v sousedním Rakousku. Německo je velmi dobře dostupné a navíc zde neplatíte poplatky za dálnice.

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake