Lyžování Itálie

Lyžařská střediska v Itálii

Lyžování v Itálii je stále velmi populární. Nabízí lyžování v zajímavých střediscích za zajímavé ceny. Nachází se také poměrně blízko našim hranicím, takže nebudete muset absolvovat dlouhou cestu.

Itálie je známá mnoha vyhlášenými středisky, mezi které lze zahrnout například Cortinu d´Ampezzo, Livigno, Marmoladu, Passo Tonale, Madonnu di Campiglio nebo třeba Kronplatz.

Střediska bývají velmi dobře vybavená a kromě mnoha kilometrů sjezdovek zde naleznete i ski bary a restaurace, kde si můžete vychutnat italské víno i zdejší speciality, mezi kterými nelze opomenout velmi oblíbené Bombardino.

K chuti vám určitě přijdou i zdejší lasagne a mnoho obložených baget například focaccia. Itálie je zemí mnoha chutí a lyžování zde je doslova pohádkou především pak v jarních měsících.

Italské lyžařské středisko Livigno

Oblíbené italské lyžařské středisko Livigno je jedním z nejlepších v celé Evropě a nachází se v italských Dolomitech. Samotné městečko Livigno leží v nadmořské výšce 1800 m. n. m. a je dlouhé cca 7 kilometrů. Livigno leží v bezcelní zóně Evropské Unie, což je velmi příjemným lákadlem nejen pro turisty. Po obou stranách údolí se nachází dvě lyžařská centra Carosello 3000 a Mottolino. Další informace »

snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake snowflake